Nu får du ännu mer läsning av oss

Marie Hillblom, chefredaktör, och Mia Mokvist, säljchef, glädjs åt att Katrineholms-Kuriren ökat sin räckvidd under 2017.

Marie Hillblom, chefredaktör, och Mia Mokvist, säljchef, glädjs åt att Katrineholms-Kuriren ökat sin räckvidd under 2017.

Foto:

Övrigt2018-03-17 07:00

Nu är SM-slutspelet i hockeyn i gång. Skellefteå AIK är ett av lagen som är med och tampas och hoppas förstås bli svensk mästare och föräras med Raoul LeMats pokal när allt är klart.

Om du har Skellefteå AIK som favorit och dessutom är Kurirenprenumerant kan du nu följa laddar ner vår nyhetsapp och håller sig ajour med vad som händer dygnet runt, i en takt som inte papperstidningen hinner hålla. Allt det här visar att vi är angelägna, att vi spelar en roll. Att vi pratar med en stark röst på det lokala planet. Och tillsammans med våra lokaltidningskollegor även på riksplanet, genom samarbetet i Sveriges lokalnyheter.

Så om Skellefteå AIK tar hem SM-titeln kan du läsa om det med på norran.se - genom din Kurirenprenumeration.

Så jobbar vi med nyheter  Läs mer här!