Jessica är alltid på väg

Katrineholmstjejen Jessica Medbrant, 30 år, har mellanlandat i föräldrahemmet på Malmgatan i Katrineholm under några dagar för att packa om sina resväskor efter det senaste äventyret – i Bolivia. När ni läser det här är Jessica redan i ett annat land. Den här gången på en inte lika exotisk plats som senast – nu ska hon tjäna pengar i Oslo.

Katrineholm2009-09-01 07:11

Utan tvekan brinner det en eld i Jessica, som gör att hon inte kan stanna alltför länge på en och samma plats. Hon söker hela tiden nya upplevelser, nya äventyr och möten med nya människor. Och hela världen tycks vara hennes ”arbetsfält”.

Sedan hon gick ut hotell- och restaurangskolan på Lindengymnasiet i Katrineholm för tio år sedan har hon i praktiken varit på resande fot.

Läs mer om denna äventyrslystna Katrineholmstjej i papperstidningen!

Så jobbar vi med nyheter  Läs mer här!
Läs mer om